WiFi teploměr s AKU + STL pro 3D tisk krabičky

Nová verze WiFi teploměru (původní zde) je postavena na modulu Meteo Mini verze 2.2 od Laskakit.cz, který již obsahuje nejen všechny potřebné součástky kolem ESP8266, ale i nabíjecí obvod Li-Ion akumulátoru.

Snímačem teploty a vlhkosti vzduchu zůstává DHT22. Ani na funkci se oproti původní verzi teploměru nic nemění. ESP8266 se v nastavených intervalech probouzí, čte údaje z čidla a posílá je pomocí http GET na server.

čidlo DHT22 na svém místě

montáž Meteo Mini a připojení čidla

Novinkou je zde kromě již hotového modulu Meteo Mini napájecí akumulátor a krabička. Namísto původních tří AA NiMH článků je zde připojen Li-Pol 2500mAh, který se na Laskakit prodává s již připraveným konektorem pro připojení k Meteo Mini.

místo pro akumulátor

Nabíjení je možné jakoukoliv nabíječkou k mobilnímu telefonu s konektorem mikro USB. Krabička teploměru je na to připravena. Otvor pro nabíjecí konektor je na její pravé straně. Při nastaveném 10min. intervalu měření zvládne teploměr fungovat na jedno nabití 6 týdnů.

nabíjecí mikro USB konektor

Na přední straně krabičky jsou kromě otvoru pro čidlo dvě tlačítka a dva otvory pro LED diody. Levé tlačítko, označené "R", je resetovací a pomocí pravého lze po resetu vynutit OTA režim pro update programu.

pohled na přední stranu

Pravá LED svítí při nabíjení. Její funkce je zajištěna pomocí kousku průhledného filamentu fungujícího jako světlovod vedoucí od LED na Meteo Mini k přední straně krabičky.

Levá LED o sobě dává vědět při aktivitě teploměru. Na modul je potřeba ji trochu krkolomně dobastlit. Před montáží modulu do krabičky je pod LED ještě vložena izolační podložka.

LED pro indikaci aktivity

Na levém boku je posuvný vypínač. Ten se tiskne zvlášť a je třeba ho zajistit v krabičce dvěma kousky filamentu. Ke své funkci využívá vypínač umístěný na modulu Meteo Mini.

vypínač na levém boku

vypínač před zajištěním...

... a po zajištění v poloze (nenechte se zmást červenou DPS vlevo, jde o fotky z jiného provedení teploměru)

Vše je smontováno pomocí šroubků do plastu o rozměru 2,5 x 5mm.

zadní strana

Ke stažení

A nakonec přikládám odkaz na STL soubor pro 3D tisk krabičky a program pro ESP.

Pozor, modul Meteo Mini verze 2.2 již není v prodeji. Byl nahrazen verzí 3, která není s touto krabičkou kompatibilní!

STL pro 3D tisk: WiFi Thermometer Case od autora Milan Šrajer | Stáhněte si zdarma STL model | Printables.com

program pro ESP: IoT_aku_teplomer_v2.zip

tisk krabičky